Doskonały tusz, na którym można polegać, czyli HP 302

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze nowej drukarki powinna być cena wydruku jednej strony. Biorąc pod uwagę ten parametr, będziemy mogli rozsądnie skalkulować, jaki model tak naprawdę się nam najbardziej opłaca. Obecny rozwój technologii drukowania poszedł tak daleko, że nawet niedrogie modele drukarek atramentowych pozwalają na uzyskanie całkiem przyzwoitych rezultatów na papierze. Choć nie każdy jest zwolennikiem technologii atramentowej, i często można zetknąć się z opinią, że drukarki laserowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, nie do końca jest to prawda. Urządzenia laserowe są niestety dużo większym wydatkiem, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Tusz HP 302 i drukowanie fotografii

Tusz drukujący HP 302 jest w pełni kompatybilny z wieloma różnymi wariantami urządzeń, pochodzącymi z zakładów Hewlett-Packard. Jeżeli damy się skusić bardzo niskiej cenie i kupimy za półdarmo zamiennik niewiadomego pochodzenia – ryzykujemy awarią naszej drukarki. Wspomniany typ kasety drukującej to popularny rodzaj kartridża. Jeżeli po pewnym czasie korzystania okaże się, że jakość wydruku spadła – możemy skorzystać z procedury automatycznego czyszczenia dysz. Każda dostępna obecnie drukarka HP posiada obecnie taką procedurę.
Jeżeli wiemy, że będziemy drukować fotografie, lub wręcz jesteśmy profesjonalistami, którzy zajmują się tą branżą – tusz HP 302 w rozmiarze XL bardzo nam się przyda. Musimy tylko pamiętać, aby zadbać o odpowiedni – dedykowany specjalnie do naszego modelu drukarki – papier fotograficzny. Oferta tego typu akcesoriów jest obecnie bardzo szeroka – jest więc w czym wybierać. Papier fotograficzny różni się od zwykłego, biurowego, przede wszystkim gramaturą (będzie więc nieco cięższy od zwykłego). Jest też połyskliwy i generalnie lepiej wchłania atrament z kasety drukującej. HP 302 to produkt bardzo wysokiej jakości. Naprawdę, warto w niego zainwestować.