Jaki tusz do drukarki Canon 545 będzie najlepszy? Pomagamy w wyborze

Jak wybrać odpowiedni tusz Canon 545 do urządzeń z serii Pixma? Który atrament będzie najwydajniejszy, a przy tym zapewni jak największe pokrycie strony? Dlaczego i kiedy warto zaopatrywać się w zamienniki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w treści poniższego tekstu.

Oryginalne, a zamienne czarne tusze do Canon Pixma

W trakcie zakupów i przeglądania ofert w sklepach zajmujących się dystrybucją tuszy, zadajemy sobie pytanie jaki atrament będzie najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań.

Mówimy o urządzeniu, które drukuje przy użyciu atramentu, dlatego musimy mieć na uwadze fakt, że producent stara się tutaj zarobić na kosztach eksploatacji spowodowanej przez użytkownika, a to czyni tusz do drukarki Canon 545 droższym. Który wybrać – zamiennik czy oryginał?

Oryginał jest wyborem, który można kupić tak naprawdę bez zastanowienia, jeżeli jest on dostępny w sklepie. Za cenę około 70 zł otrzymamy pojemnik z atramentem zawierający 8 ml substancji.

To pozwoli na wydrukowanie 180 stron z pokryciem 5%. Jeżeli chodzi o większe pudełko, to możemy liczyć na pojemność 15 ml za cenę 100 zł, przy czym taki produkt umożliwi nam wydrukowanie 380 sztuk przy pokryciu 5%.

Jeżeli chodzi o alternatywę dla produktu takiego jak tusz Canon 545 zamiennik jest odpowiednim wyborem, kiedy na rynku obecnie nie jest dostępny oryginalny atrament. Może się tak stać ze względu na to, że zamienniki w kolorze czarnym są sprzedawane w podobnych cenach, co oryginały.

Na ile wystarczy pojedynczy tusz Canon 545 kolorowy? Jaka jest cena za stronę?

Pojedynczy tusz do drukarki Canon 545 pozwalający na wydruk w kolorze kosztuje średnio 110 zł. Dostępny jest w kompletach z wkładami atramentowymi w kolorze czarnym.

Jeżeli chodzi o zamienniki, to w tym przypadku możemy zaoszczędzić od 15 do 20 zł. Kolorowy tusz Canon 545 z reguły wystarcza na zadrukowanie 360 stron z pokryciem 5%.