Canon pixma ts5150 tusz zamiennik – wady i zalety

tusze do drukarek canon

Stając się posiadaczem drukarki Canon pixma ts5150 kupuje się sprzęt pewny, dobrej jakości, który na pewno nigdy nie zawiedzie. Jak jednak w przypadku każdej innej drukarki atramentowej, tak i w tym wypadku od czasu do czasu do tego modelu należy kupować tusze. Coraz częściej da się zauważyć, że użytkownicy odchodzą od kupowania modeli oryginalnych i wybierają zamienniki. Czy jest to na pewno dobre wyjście?


Canon pixma ts5150 tusz zamiennik – najważniejsze zalety

Z jakiego powodu tusze nieoryginalne cieszą się tak dużą popularnością i są tak chętnie wybierane? Jak się można domyślić, kluczową sprawą powodującą, że właściciele takiej drukarki po nie sięgają, jest oczywiście ich bardzo niska cena. Oryginalny tusz może kosztować nawet około 150 złotych, podczas gdy zamiennik można dostać za mniej niż 50 złotych. Różnica jest więc kolosalna.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, że takie tusze znacznie łatwiej kupić. Nie trzeba jechać do oficjalnego dystrybutora czy też dużego sklepu elektronicznego, lecz można tusz zakupić nawet w małym sklepie z elektroniką.

Canon pixma ts5150 tusze nieoryginalne – wady

Oczywiście nieoryginalne tusze to nie tylko same zalety, lecz również pewne dość poważne wady. Jakie konkretnie minusy są obecne w przypadku kupowania zamienników dla oryginalnych tuszy?

Przede wszystkim każdy posiadacz drukarki Canon pixma ts5150 https://www.doktortusz.pl/canon-pixma-ts5150,k10522066002 musi liczyć się z tym, że jeśli kupi do niej zamiennik, będzie on o wiele mniej wydajny niż oryginał. Co to oznacza? Chodzi tu po prostu o to, że taki tusz będzie w stanie wydrukować o wiele mniejszą ilość stron niż modele z oficjalnej dystrybucji.

Kolejną wadą jest to, że używanie takiego tuszu oznaczać może wysokie ryzyko uszkodzenia drukarki. Tusze te są mniej szczelne, a więc i ryzyko wydostania się ich z obudowy jest wyższe. A wiedzieć trzeba jednocześnie to, że uszkodzenie drukarki podczas używania zamiennika oznacza utratę gwarancji. Finalnie może się okazać, ze zamiennik będzie znacznie bardziej kosztowny niż kupowanie oryginału.