Czy warto kupić drukarkę laserową do domu?

drukarki laserowe

Choć drukarka nie jest urządzeniem, które koniecznie musi być obecne w domu, to jednak nie da się zaprzeczyć, że dość mocno się przydaje. Korzystać z niej mogą dzieci, lecz również możliwe będzie wydrukowanie przy jej pomocy jakichś dokumentów zawodowych przez rodziców. Wiele osób niestety nie wie, jak wybrać taką drukarkę i decyduje się na model laserowy. Czy jest to dobra decyzja?

Najważniejsze zalety drukarek laserowych

Czym zatem charakteryzuje się laserowa drukarka (https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-c-80000011200.html)? Jakie są korzyści, które klient może uzyskać po jej zakupie? Rzecz jasna wiedzieć trzeba to, że taki model tego urządzenia jest naprawdę bardzo szybki. Jeśli postawi się obok siebie drukarkę laserową i atramentową, nawet laik dostrzeże to, jak szybkim rozwiązaniem jest drukowanie przy pomocy lasera.
Innego typu bardzo ważną zaletą jest również to, jak wysokiej jakości są wydruki generowane przez taki model. Są one bardzo wyraźne, nie rozmywają się i są bardzo trwałe, więc nie ma ryzyka, że z czasem druk wyblaknie. Jest to bardzo ważna cecha przede wszystkim, jeśli chodzi o drukowanie różnego rodzaju dokumentów.

drukarki laserowe

Czy drukarki laserowe mają jakieś wady?

Jeśli chce się kupić laserową drukarkę do domu, liczyć się trzeba z tym, że ma ona także pewne wady. Z jakimi zatem niedogodnościami trzeba się liczyć, gdy rozważa się zakupienie takiego rozwiązania?
Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że jest to bardzo duży wydatek. Zwykłą drukarkę atramentową można kupić nawet za nieco ponad sto złotych, podczas gdy wersja laserowa wymaga wyjęcia z portfela nawet około tysiąca złotych.
Kolejną bardzo dużą wadą jest także to, że ogromna większość dostępnych na rynku urządzeń drukuje jedynie czarnym tonerem, czyli wydruki są tylko czarno białe. Oczywiście znaleźć można drukarki kolorowe, lecz ich cena jest jeszcze wyższa i może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.