Kolorowa drukarka laserowa- jaka do domu, a jaka do biura?

Nie da się ukryć, że kolorowe drukarki laserowe, stały się świetną i niezwykle popularną alternatywą, która powoli wypiera tradycyjne drukarki atramentowe. To właśnie dzięki nim, powstała możliwość niezwykle taniego drukowania zdjęć, a także materiałów promocyjnych czy ulotek. Jednak kolorowe drukarki laserowe, stały się również popularne do domowego użytku, gdzie pomagają np. przy wydrukowaniu dobrej jakości CV ze zdjęciem. Jaki model sprawdzi się więc w domu, a jaki w biurze?

Kolorowa drukarka laserowa na użytek domowy

Wybierając kolorową drukarkę laserową do domu, możemy zapłacić za nią mniej niż za drukarkę atramentową. Niemniej jednak, niezwykle ważne jest, by przed samym zakupem zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na koszty materiałów eksploatacyjnych. Kolorowa drukarka atramentowa pozwoli również zaoszczędzić na czarno- białych wydrukach.

Do niektórych modeli można także bez problemu dokupić tańsze zamienniki. Pamiętajmy, że w przypadku domowego użytku, szybkość drukowania stron, czy inne, skomplikowane parametry nie będą odgrywały zbyt znaczącej roli, dlatego śmiało można zdecydować się na tańsze rozwiązania, które z pewnością dobrze spiszą się przy drukowaniu niewielkiej ilości stron.

Kolorowa drukarka laserowa do użytku w biurze

Podczas pracy liczy się przede wszystkim szybkość. Kolorowa drukarka laserowa świetnie sprawdzi się gdy drukujemy kilkaset stron miesięcznie, zarówno w kolorze jak i czarno-białe. Zapewni ona względnie niskie koszty eksploatacji, a także nie będzie pobierać zbyt dużo prądu. Należy dopasować model tak, by zniósł on miesięczne obciążenie w postaci ilości drukowanych kartek.

Zwróćmy także uwagę na szybkość urządzenia- parametr ten musi umożliwić błyskawiczne drukowanie, a także zapewnić duplex, czyli automatyczny druk dwustronny, co pomoże pracownikom zaoszczędzić czas. Niezbędny jest także wydajny podajnik papieru, a także dodatkowe opcje, które ułatwią korzystanie z urządzenia.

Drukarka laserowa kolorowa dostępna na stronie https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-80000021200.html