Tusz HP 302. Samodzielne napełnianie jest możliwe, ale czy warto to robić?

Tusz HP 302 to jeden z niewielu tuszy, które można napełniać we własnym zakresie. Możliwe to jest, bowiem tusz HP 302 posiada w obudowie otwory, przez które można wstrzyknąć płyn do wnętrza pojemnika. Będzie on wchłonięty przez gąbkę, która tak się znajduje, a podczas drukowania będzie spływać do głowicy drukującej, później zaś na papier.

Czy tusz do drukarki HP 302 warto napełniać samemu? Biorąc pod uwagę chęć oszczędzenia na kosztach drukowania, niewątpliwie tak. Zastawy do napełniania są bowiem o wiele tańsze niż nowe pojemniki z tuszem. Bardzo często jednak pojemnik na tusz, po napełnianiu ulega awarii – drukowanie staje się niemożliwe.

Usterki powstają w wyniku nieodpowiedniego napełniania

Napełniany tusz do drukarki HP 302 może ulec awarii. Wystarczy pod nieodpowiednim kątem wprowadzić do pojemnika igłę lub wstrzyknąć zbyt wiele tuszu, by uszkodzić delikatne elektroniczne części pojemnika.

Taki tusz HP 302 zamiennik lub oryginał może i będzie napełniony. Drukowanie przy jego pomocy nie będzie jednak możliwe, co więcej, nie da się usunąć usterki. Taki tusz HP 302 zamiennik lub oryginał będzie nadawać się wyłącznie do wyrzucenia.

Zamiast napełniać, lepiej kupować nowe tusze, ale taniej

Samodzielne napełnianie tuszy HP 302 jest możliwe, jednak chcąc mieć sprawną drukarkę, przy pomocy której zawsze będzie można coś wydrukować, rozsądniej jest kupować nowe tusze oryginalne lub zamienniki. Oczywiście te drugie są nieco tańsze. Warto jednak pamiętać, że nie każdy HP 302 zamiennik jest wart uwagi.

Lepiej zrezygnować z zakupu zamienników mało znanych firm i zamienników zastanawiająco tanich, mogą bowiem być one napełnione w niepełnym stopniu. Lepiej stawiać na zamienniki znanych firm, które mają doświadczenie w ich wytwarzaniu. Takie zamienniki są bezawaryjne i wystarczają na długo.

Tusz do drukarki hp 302 dostępny na https://www.doktortusz.pl/hp-302,k50200006904