Proste codzienne drukowanie i skanowanie – HP DeskJet 2130

Nie każdemu użytkownikowi sprzętu komputerowego jest potrzebna wybitnie wydajna i nowoczesna drukarka laserowa. Do domowych zastosowań wystarczy w pełni niedrogi model, wykorzystujący technologię atramentową. Jednym z takich urządzeń jest HP DeskJet 2130. Dużą zaletą tej drukarki ze skanerem są bardzo kompaktowe wymiary – tak więc nawet w zastawionej meblami kawalerce znajdzie się dla niej miejsce.

Co robić, gdy wydruk z drukarki HP DeskJet 2130 jest gorszej jakości ?

Każdy z nas zetknął się chyba z sytuacją, gdy wydruk był gorszej jakości – lekko rozmazany lub niedostatecznie wyraźny, pojaśniały. Zwykle takie kłopoty są oznaką tego, ze w kasecie drukującej (czyli w kartridżu) kończy się atrament. Kupno nowego tuszu powinno rozwiązać ten problem skutecznie. Podobnie rzecz się ma w przypadku urządzenia wielofunkcyjnego HP DeskJet 2130. Jest to niedrogi, posiadający wydajny tusz (drtusz.pl/tusze-do-hp-deskjet-2130-oryginalne-c-10222045052.html) i oszczędny sprzęt uznanego światowego producenta.

Gdy tusz zaschnie…

Bywa też tak, że tusz zwyczajnie zasycha. Zwykle dzieje się tak w przypadku, gdy dłużej nie korzystamy z naszego sprzętu drukującego – na przykład w wakacje. Gdy mniej inwazyjne sposoby nie przynoszą skutku, i próbowaliśmy już automatycznego czyszczenia styków (przy wykorzystaniu ustawień w sterownikach drukarki) oraz podejmowaliśmy czynności takie, jak ręczne przecieranie dysz mokrym wacikiem lub chusteczką – jest jeszcze jedna metoda do wypróbowania.

Wystarczy nalać odrobinę wody (kilka mililitrów) na dno zakrętki od słoika. Następnie – postawić wkład drukujący w ten sposób, by styki oparły się o dno, a ścianka kartridża o bok nakrętki. Pozostawiamy tusz w takim położeniu przez co najmniej 20-30 minut. Jeżeli ta metoda nie przynosi rezultatów, prawdopodobnie dla naszego tuszu nie ma już ratunku – i trzeba będzie zainwestować w fabrycznie nowy wkład drukujący.