Drukarka, którą na pewno polubisz: oto HP 3775

Wybór odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego, gdy szukamy dla siebie nowego modelu, może być trudnym zadaniem. Choć wiodących producentów tego typu sprzętu nie jest może zbyt wielu, a dodatkowo większość z nich wytwarza swoje towary w tych samych, azjatyckich fabrykach – ilość dostępnych wariantów i odmian drukarek jest do prawdy nieco przytłaczająca. Jak sobie skutecznie poradzić z tym zadaniem? Przede wszystkim warto dobrze poznać swoje potrzeby – nie kupować sprzętu na wyrost, choć możemy mieć pokusę kupienia najdroższej wersji, na jaką możemy sobie pozwolić.

Nie warto kupować sprzętu na wyrost

Takie podejście mija się całkowicie z celem. Obecnie technologia jest już na takim poziomie, że całkiem zadowalające wydruki (tak tekstowe, jak i fotograficzne), można osiągnąć przy całkiem niedrogim modelu drukarki – na przykład HP 3775. W droższe modele laserowe warto inwestować tylko w przypadku zastosowań biznesowych – intensywnego drukowania oraz kopiowania ulotek, materiałów promocyjnych czy folderów, przeznaczonych dla naszych potencjalnych klientów lub kontrahentów.

Optymalna wydajność do codziennych zadań

Jeżeli wystarczy nam wydajność drukarki na poziomie 1000 stron na miesiąc – w zupełności powinna usatysfakcjonować nas wspomniana wersja HP 3775 – zobacz sklep dr tusz. Jest to dosyć tani model urządzenia wielofunkcyjnego (tzn. łączącego w sobie funkcje drukowania, skanowania oraz kopiowania, a niekiedy również faxu). Dużym plusem jest również fakt, że wymiana tuszu w tym modelu nie będzie wiązała się z dużym wydatkiem. Omawiany sprzęt jest łatwy w instalacji oraz użytkowaniu. Każdy, kto kupi nową drukarkę HP 3775, otrzyma dwie kasety drukujące w cenie urządzenia. Jedna będzie zawierać czarny tusz, a druga – atramenty kolorowe.

Jeżeli jakość wydruku spadnie, nie warto inwestować w tańsze odpowiedniki (tzw. zamienniki) oryginalnych kaset drukujących. Przestrzega przed tym praktycznie każdy producent drukarek. Korzystanie z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych jest zawsze dużym ryzykiem, które w krańcowych przypadkach może prowadzić do awarii sprzętu.